Jako Zarząd Obozu Narodowo-Radykalnego wyraziliśmy chęć i gotowość do pomocy przy pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wysłaliśmy listy z powyższą informacją do Ministerstwa Środowiska, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, Urzędu Gminy Goniądz oraz do Komendanta Straży Parku.

Poniżej zamieszczamy treść listu:

“Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny zwraca się do Państwa z propozycją okazania bezpłatnej pomocy fizycznej naszego stowarzyszenia, przy pracach ratowniczych, podczas gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.


Nasze Stowarzyszenie dysponuje dużą liczbą wolontariuszy, którzy chętnie podejmą się bezpłatnej pomocy. Jesteśmy w stanie, w ciągu najbliższych 24 godzin, wystawić kilka oddziałów ratunkowych dostosowanych do różnych zadań, nadanych przez Głównego Koordynatora Akcji Sztabu Kryzysowego przy Biebrzańskim Parku Narodowym. Nasza kadra przeszkolona jest w ratownictwie medycznym, przeciwpożarowym, wojskowym, jak i w ochronie środowiska czy zasobów naturalnych. Mamy doświadczenie także w ochronie ludności cywilnej.


Ponadto służymy każdą pomocą związaną z obsługą, logistyką i sprawami technicznymi przy pomocy dla kadry ratowniczej. Dodatkowo pomożemy w organizacji zbiórek i przekazaniu darów na potrzeby służb ratunkowych.
Zapewniamy zaangażowanie w prace na rzecz ochrony wartości ekologicznej, jaką jest Biebrzański Park Narodowy. Wiemy, że jest on kluczowym miejscem w budowaniu lokalnego ekosystemu. Idea naszej organizacji zakłada również dbanie o ochronę środowiska w Polsce. Jesteśmy zobowiązani chronić ją nie tylko dla nas samych, ale także dla przyszłych pokoleń.”

Obecnie czekamy na odpowiedź.

 

1 KOMENTARZ

  1. W ogóle miejmy nadzieję, że się uda złapać tego kto celowo podpalił i ustalić, czy to taki nienormalny czy działał na czyjeś zlecenie? O to chodzi, że w Australii też pożary były wywołane przez podpalaczy. Nie oskarżam Sorosa i jemu podobnych bez dowodów ale trzeba sprawdzić czy jakiś finansowy podżegacz “obrońców klimatu” nie stoi za tymi pożarami? Z tego, co wiem, to pewne grupy określonych technologii mają interes w alternatywnych źródłach energii a po takich strasznych pożarach, gdzie paliły się koale czy nasze zwierzęta, to wiadomo, że normalne, że ludzie dla ich ratowania, by zrezygnowali z energetyki węglowej. Ale może się okazać, że to wcale nie susza plus pojedyńczy nienormalni psychopaci do tego doprowadzili, tylko celowe czyjeś działanie. Zaznaczam, że wielu tych, co bierze w strajkach klimatycznych, to młodzi ludzie, którzy naprawdę w to wierzą i są pełni w swoim wyobrażeniu szlachetnych ideałów. Ich nie można podejrzewać ale nie da się wykluczyć, że kręgi finansowe, które ich wspierają doprowadziły do celowych zaprószeń w celach propagandowych. W każdym razie miejmy nadzieję, że złapią tego kto podpalał.

Dodaj Komentarz

Wpisz komentarz!
podaj swoje imię